Maksimall'dan...

Maksimall’dan Herkese Merhaba;

Maksimall olarak temel amacımız, yürüttüğümüz faaliyetlerde toplumsal fayda sağlamaktır. Çünkü bizler inanıyoruz ki, bireylerin sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal sorunlara karşı duyarlı olması, ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel sorunların bertaraf edilmesine önemli katkılar sağlayacak.

Unutmayalım ki, bireylerin ve kurumların sadece kendi çıkarlarını değil toplumsal ihtiyaçları da gözeterek hareket etmesi, sosyal farkındalık düzeyimizin yükselmesini sağlayarak toplumsal değerlerimizin korunması noktasında bizi motive edecektir. Bizler Maksimall ailesi olarak toplumsal fayda sağlama bilinciyle hareket etmeyi kendi stratejimizin çıkış noktası olarak belirledik. Bu alanda sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde bağış yapmak gibi çeşitli özendirici faaliyetler yürüterek toplumsal fayda odaklı çalışmaların ivme kazanması için elimizden geleni yapmaya kararlıyız.    

Ülkemizde yer alan işletmeler dahil bütün kurum ve kuruluşların toplumda üstlendikleri rollerle ilgili olarak toplumsal bilinçlenme düzeylerinin artması gerektiğini düşünmekteyiz. Kaynakların etkin kullanımından çevresel hassasiyete, sokak hayvanlarının korunmasından atık yönetimine, adil rekabet şartlarının tesisinden, müşterilerimize kaliteli ürün sunmaya ve toplumsal temel hak ve özgürlüklere saygı göstermeye kadar ilgili tüm alanlarda sosyal sorumluluk bilinci ile hareket etmeyi, mesleki, ahlaki aslında insani bir sorumluluk olarak görmekteyiz.

Bu bilinçle, sitemizden yapılan her bir alışveriş miktarının %1’ini AKUT’a bağışlıyoruz. Bağış yaptığımız bu kurumların sayısını zamanla artırmak temel hedefimiz. Sitemizden alışveriş yapan müşterilerimiz ödeme aşamasında alışverişlerinin %1’lik kısmının hangi kuruma gitmesi gerektiğini kendileri seçecek ve işlem sonunda %1’lik kısım müşterilerimizin belirtmiş olduğu kurumun hesabına bağışlanmak üzere ayrılacaktır.

Maksimall kadın girişimcileri ve kadın kooperatiflerini de desteklemektedir. Türkiye’nin dört bir yanından kadın girişimcilerin veya kadın kooperatiflerinin doğal ve özenle hazırladıkları yöresel ürünler Maksimall’da sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Buradaki temel amacımız,  bir yandan kadın girişimcilerimizin ve kooperatiflerimizin satış, pazarlama kanallarına destek olarak kadınların iş ve sosyal hayata aktif katılımını güçlendirmek öte yandan siz değerli müşterilerimize de doğal ve yöresel ürünleri sunabilmektir.

Maksimall sokak hayvanlarını da unutmadı. Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteği verilmesini teşvik etmek amacıyla, sitemizden alınan mamalardan elde edilecek gelirle ülkemizin farklı bölgedeki besleme noktalarında gönüllü olarak görev yapan sokak hayvanları koruyucularına mama desteği sağlanmaktadır. Sokaklarda yaşayan can dostlarımız için farkındalık oluşturmak, onların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olan gönüllülerimize elimizden geldiği kadar destek olmak ve bu desteğin yaygınlaşmasını sağlamak bizleri çok mutlu edecektir.

Bu yolda bizlerle birlikte olduğunuz için sonsuz teşekkürler.

Sayenizde iyilik paylaştıkça çoğalacak.

Maksimall

Share this post